Моделът на заедността и толерантността стои в основата на философията за правене на политика от Движението за права и свободи, в основата на българския етнически модел, чийто архитект е д-р Ахмед Доган. Той направи възможен мирния преход от комунизъм към демокрация. Това заяви лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ по време на предизборна среща в Златоград. В нея участваха народните представители на Движението от област Смолян Хайри Садъков и Анджей Джандев, социалният експерт на ДПС д-р Хасан Адемов, членове и симпатизанти на ДПС. На срещата бяха представени кандидатът за кмет за община Златоград Фейзе Бошнакова, кандидатите за кметове на кметства и листата с кандидати за общински съветници.
ДПС обедини Родопите с Делиормана, създаде философията на заедността. ДПС обединява различията, каза още Карадайъ.
Всеки един от нас може да се чувства горд гражданин със своята идентичност, със своя произход, със своето различие и със своята култура. Да отстоява своята идентичност, но заедно да градим бъдещето си тук, в нашата община, посочи още лидерът на ДПС.
Различни сме и това не е проблем, това е богатство в Движението за права и свободи, каза още Карадайъ. И попита дали това обаче е така и в национален мащаб.
Всички ние в България еднакво ли се чувстваме горди и достойни със своя произход и със своята идентичност, каза Карадайъ.
Кандидатът за кмет за община Златоград Фейзе Бошнакова представи програмата на екипа си. Основни точки от нея запазване и връщане на младите хора, подобряване на инфраструктурата, популяризиране на минералната вода в с. Ерма река, създаване на условия за развитие на балнеологията, качествен достъп до социални и здравни грижи, привличане на инвестиции, развитие на туризма.
Бошнакова предвижда съвместни дейности и участие на младежите в управленските решения, включване на активните и свободни граждани в управлението на общината, развитие на зелената икономика - чиста енергия, чиста вода, чист въздух и чиста храна.
Тя предлага специални мерки в подкрепа на животновъдите и оранжерийните зеленчукопроизводители, а също така - оптимизиране на разхода на енергия, развитие на селски екотуризъм, подобряване материалната база в училища и детски градини и т.н.